BIELA HĽUZOVKA + Extra panenský olivový olej 200 ml

"DIAMANT KUCHYNE"

Extra panenský olivový olej (98%) je ochutený prírodnou arómou Hľuzovky bielej (2%). Olej tej najvyššej kvality lisovaný za studena je vyrobený v Taliansku. Silná a charakteristická chuť vzácnej bielej podzemnej huby hypogeum, zjednotená s vyváženým a harmonickým olejom EVO dodáva jedlám to správne čaro s intenzívnou a vytrvalou vôňou. Hľuzovka biela (Tuber magnatum) je najvzácnejšou jedlou hubou. Nazývame ju aj "diamantom kuchyne", pretože čím väčšia, tým drahšia. Aróma hľuzoviek je veľmi silná, pripomínajúca až zatuchliny alebo petrolej miešaný s cesnakom, ktoré sú mnohým až nepríjemné. Všetci sa však zhodnú, že chuť je nenapodobiteľná. Svoje miesto si nájde v cestovinách s hríbmi, v rizote, pizzy, omeletách, strukovinách, či k mäsu. Vyskúšajte nastriekať na letný šalát s kozím syrom a medom. I na pleť pôsobí ako detox. 

11,90 € 13,90 €

Zloženie: 98% Extra panenský olivový olej, 2% Prírodná aróma Hľuzovky bielej. Bez pridaných plynov, konzervačných látok, aditív.

Špeciálna recyklovateľná fľaša chráni obsah pred ovzduším a svetlom po dlhú dobu. Sprej nanášajte na jedlo vo vzdialenosti 10 - 15 cm. Pod tlakom trysky možné aplikovať olej v 3 rôznych formách (sprejovať, kvapkať, liať). Spray Leggero vám ušetrí až 90% spotreby oleja (250 ml Spray Leggero = približne 3 litrom oleja v bežnej fľaši. 1 sekunda sprejovania postačuje na ochutenie jednej porcie jedla.
Vyrobené a balené v Taliansku.

Skladovanie: Uchovávajte fľašu pri izbovej teplote, mimo plameňov, iskier, tepelných a elektrických spotrebičov. Nerozstrekujte na žeravý, či rozžeravený povrch. Fľašu neprepichujte, nepáľte, ani po použití. Balenie chráňte pred priamym slnečným žiarením a nevystavujte teplotám vyšším ako 50°C. Nádoba je pod tlakom. Udržiavajte mimo dosahu detí.

Dátum spotreby: Minimálne 12 mesiacov